"Enter"a basıp içeriğe geçin

Uygulama Önerisi: Google Görevler

Son zamanlarda sık sık kullandığım uygulamalardan biri olan Google Görevler (Google Tasks) uygulamasını sizlere de önermek istiyorum…

Geçtiğimiz ay bir kafede otururken oturduğumuz mekanda bir şarkı çaldı ve şarkı çok hoşuma gitti. O an, eve gidince dinlerim deyip geçiştirdim ama eve geldiğimde şarkı ile ilgili hiçbir detayı hatırlamadığı fark ettim. Yaşadığım bu durum benim sürekli kullanabileceğim bir not alma uygulaması keşfetmeme sebep oldu.

Not almak için geçmişte telefonumda Apple Notlar, Google Keep ve Evernote gibi uygulamaları kullanmıştım ancak bu uygulamalar bana tam istediğim sonucu vermiyordu. Ben, istediğim zaman belirli başlıklar atında ufak tefek notlar alabileceğim ve o notlar ile ilgili alarm kurabileceğim bir uygulama arıyordum. Bu ihtiyacımı karşılamak için uygulama mağazasında arayış içine girdim ve en sonunda benim için tam biçilmiş kaftan olan Google Görevler (Google Tasks) uygulamasını keşfettim. Belirli başlıklar altında listeler oluşturabiliyor, bu listelere görevler ekleyebilir ve bu görevlere alarm kurabiliyordum. Uygulamayı yaklaşık bir ay önce indirdim ve son zamanlarda en çok işime yarayan uygulamalardan biri oldu.

Uygulama içerisinde kendime “Hatırlatıcılar, Yapacaklarım, Alışveriş Listem ve İçerik Fikirleri” adı altında dört liste oluşturdum ve bu listeler altında aklıma gelen ufak tefek ama bir o kadar da önemli olan şeyleri not alabiliyorum. Belirli bir zamanı olan notlarla ilgili de alarm kurarak uygulamanın o notları zamanı gelince bana hatırlatmasını sağlıyorum.

Yaklaşık 1 aydır kullandığım uygulamadan çok memnunum ve bu uygulamayı sizlere de önermek istedim. Uygulamayı iOS kullanıcısı iseniz buradan, Android kullanıcısı iseniz de buradan indirebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hoşça kalın…

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir