"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni Yıl Hedefim: İngilizce Öğrenmek

Bir yılı daha geride bıraktık ve artık yeni yıla başlıyoruz… 2018 yılı içerisinde en büyük eksikliğinizin ne olduğunu hiç düşündünüz mü?

YouTube platformunda Barış Özcan’ın “2019’da Zinciri Kırma” başlıklı videosu izlerken en büyük eksikliklerimi düşündüm ve en büyük eksikliğimin İngilizce seviyem olduğunu tespit ettim. Barış Özcan’ın videosundan aldığım ilham ile bu yıl İngilizce seviyemi geliştirmek için daha fazla çaba sarf edeceğim.

İngilizce seviyemin en büyük eksikliğimin olduğunu tespit ettikten sonra sosyal medyada ilgimi çeken yabancı hesapları takip ettim, telefonuma İngilizce seviyemi geliştirmeme yardımcı olacak mobil uygulamalar indirdim ve son olarak bir İngilizce kursuna yazıldım. Artık sosyal medya kullanırken sürekli yeni kelimelerle karşılaşıyorum, günde yaklaşık 1 saat telefonumdaki mobil uygulamaları kullanarak İngilizce seviyemi geliştiriyorum ve haftada 4 gün İngilizce kursuna gidiyorum.

Pre-Intermediate seviyesinden başladığım İngilizce kursunda şu an Intermediate seviyesindeyim. Bu süreçte, İngilizce bilgimin yavaş yavaş geliştiğini düşünüyorum ve en iyi şekilde geliştirene kadar çaba sarf etmeye devam edeceğim.

Bir video ile beni en büyük eksikliklerimden biri olan İngilizce bilgimi geliştirmeye sevk ettiği için buradan Barış Özcan’a teşekkür ederim. Eğer kendisinin sanat, tasarım ve teknoloji konularındaki YouTube kanalını takip etmiyorsanız mutlaka takip etmenizi öneririm.

İngilizce bilgimi geliştirdikten sonra karşınıza İngilizce bir yazı yazarak çıkmak istiyorum ama o yazıyı yazacak seviyeye ne zaman ulaşacağımı şimdilik bilmiyorum… Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hoşça kalın…

Barış Özcan’ın “En güzel yeni yıl hediyesi – 2019’da Zinciri Kırma” başlıklı videosunu https://youtu.be/5uIl38UFVh0 adresinden izleyebilirsiniz.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir